Manufaktura

Nasza rodzinna historia jest związana ze Śląskiem od prawie 400 lat. Kochamy nasz mały HAJMAT i czujemy, że to naprawdę nasz dom.
 
Gdy spojrzymy na mapę Śląska, na południu znajdziemy prawie „przyklejony” do granicy z Czechami Wodzisław Śląski. To w tym mieście od ponad 100 lat rozwija się nasza rodzinna i słodka tradycja. Okazuję się, że nasza cukiernia jest jedną z najstarszych cukierni funkcjonujących do dziś w Polsce. 
 
W 1917 roku w miejscu byłego browaru mój stryj Leon założył swoją słodką manufakturę, prowadząc ją aż do 1968 roku. Po nim pałeczkę przejął mój ojciec.
 
Dokładanie w tym samym miejscu znajduje się nasz firmowy sklep, a na zapleczu mały zakład produkcyjny, w którym wytwarzamy nasze słodkości.
 
Wielu naszych klientów w rozmowach mówi, że czuje tutaj atmosferę dawnych, przedwojennych sklepików, kiedy Wodzisław Śląski nosił niemiecką nazwę LOSLAU.

Słodkości i dużo więcej

W Manufakturze czuje się historię, a także zapach czekolady, wielu gatunków herbat i kaw.
 
Kawa i herbata to najlepsze towarzystwo dla czekolady.
Nazywamy to POTRÓJNĄ MAGIĄ czarującą w jednym miejscu.

Mały sklepik i dużo radości

Urzeka nas atmosfera sklepów jakie niegdyś opisywał Bruno Schulz w książce „Sklepy cynamonowe” gdzie zmysłowe zapachy i przedmioty zmieniały zwykłe zakupy w magiczny rytuał.
Choć to inne czasy i miejsce to bez wątpienia wiele osób potwierdza, że taką atmosferę można u nas poczuć. 
 
Taka jest nasza Słodka Manufaktura Leona.
Mamy świadomość, że nie każdy może odwiedzić nasz sklep w Wodzisławiu Śląskim.
Jeżeli mieszkasz daleko i pragniesz skosztować naszych słodkości, to zapraszamy Cię do sklepu internetowego, w którym będziesz mógł zakupić większość naszych smakołyków.